Filmy relacja mężczyzna-kobieta, relacja starsza kobieta-młodszy mężczyzna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, relacja starsza kobieta-młodszy mężczyzna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Druga część zabawnych perypetii bohaterów American Pie z udziałem wszystkich znanych z pierwszej części aktorów. Tym razem stojąca na progu dojrzałości grupa młodych przyjaciół dzielnie stara się stawić czoła swojej dorosłej niezależności. Po pomyślnym zakończeniu pierwszego roku collegu i pierwszym praktycznie roku "rozłąki" młodzi mężczyźni postanawiają wspólnie spędzić wakacje, mające umocnić ich licealną przyjaźń i dostarczyć jednocześnie niezapomnianych letnich wrażeń.
Ekranizacja polskiej epopei narodowej – „Pana Tadeusza” autorstwa Adama Mickiewicza. Film o patriotyzmie, miłości i odkupieniu win.
Ewa jest młodą wdową, plastyczką, Adam to przystojny architekt. Poznają się na wernisażu podczas wystawy jej obrazów. Zawiązuje się między nimi związek, ale zaborczość i chorobliwa zazdrość Ewy powoduje ciągłe konflikty między kochankami...


Azaliya Viktorovna, lub po prostu Zaza, przybywa do Moskwy, aby odwiedzić syna, siedemnastoletniego studenta Nikitę. Zbiegiem okoliczności na stacji spotyka młodego, czarującego Antona, który jest sąsiadem jej syna. Gdy przyjeżdżają na miejsce, okazuje się, że Nikita urządził urodzinową imprezę i zapomniał o przybyciu matki. Zaza jest zła na syna, dla którego poświęciła tak wiele. Następnego dnia okazuje się, że Anton studiuje na uczelni, której nie ukończyła Zaza wiele lat temu, ponieważ zaszła w ciążę. Jego nauczycielem jej bardzo bliski przyjaciel Siergiej Yurlov, ojciec Nikity. Azaliya i Anton stopniowo zakochują się w siebie. Ale syn, chcąc położyć kres temu uczuciu, dzwoni do przyjaciela rodziny - Sevy...
Filmowa opowieść o Fryderyku Chopinie rozpoczyna się na ulicach Warszawy. Jest mglista noc, ulicami miasta pędzi kareta. To adiutant Wielkiego Księcia Konstantego jedzie po młodego Fryderyka, który - jako jedyny - jest w stanie uspokoić napad szału dyktatora. Młody kompozytor posłusznie jedzie do Belwederu i swoją grą koi nerwy Konstantego. Chopin nienawidzi Moskala, ale ulega prośbom ojca, który liczy na stypendium artystyczne dla syna fundowane przez carskiego namiestnika. W końcu i syn, i ojciec zbuntują się - Fryderyk nie będzie więcej grał dla Konstantego. Stypendium zostanie cofnięte, ale za pieniądze przeznaczone na posagi swoich dwóch sióstr: Izabeli i Ludwiki, Fryderyk i tak wyjedzie do Paryża.
Wybucha I wojna światowa. Miechowski, jak wielu innych, wyrusza na front, pozostawiając młodą żonę Marysię z synem w Krakowie. Marysia pomaga rannym i uczestniczy w kwestach. Otrzymuje wiadomość o śmierci męża, osamotniona i zagubiona zostaje bez środków do życia. Służąca zakłada w ich mieszkaniu dom schadzek. Maria zaczyna w nim bywać…
Irina, zamożna, usytuowana czterdziestolatka, potrzebuje męskiego ramienia. Poznaje młodego mężczyznę Kostika, który staje się jej utrzymankiem. Wyjeżdża z nim wypocząć, nie wiadomo dlaczego na miejsce wypoczynku wybierają wybrzeże Kierczeńskiej Cieśniny. W wymierającej wsi Irina i Kostik, jak to się mówi, wypróbują rybackiego życia.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…