Filmy natura, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje natura, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Księżniczka Mononoke to szczytowe osiągnięcie japońskiej animacji wywodzącej się z niezwykle popularnego na całym świecie nurtu zwanego MANGĄ. Pełna akcji, niezwykła opowieść osadzona w czasach, gdy ziemię zamieszkiwali jeszcze bogowie. Wojownik o imieniu Ashitaka broni swojej wioski przed złym potworem. Choć zwycięża, radość jego jest krótka. Potwór podczas walki rzucił na niego klątwę, z której oczyścić go może tylko legendarny bóg zwierząt. Ashitaka rusza na jego poszukiwania. Wkrótce staje w środku konfliktu pomiędzy cywilizacją i mitycznymi siłami natury, które zagrożone przez człowieka wypowiedziały mu wojną. Po stronie dzikiej natury stoi wychowana przez białą wilczycę księżniczka Mononoke. Walczy ona z władczynią potężnej osady, której działalność zagraża egzystencji zwierząt w dzikich lasach. Ashitaka musi opowiedzieć się za jedną ze stron.
Znany lekarz i jego młoda żona, badająca historię czarownic, wyjeżdżają do domu na odludziu. Odkryją tam przerażającą moc sięgającą początków świata. By przeżyć będą musieli stawić czoła swoim największym lękom.

Centurion

6,5
W 117 roku po wielkich podbojach Imperium Rzymskie rozciąga się od Egiptu po Hiszpanię i na wschód aż do Morza Czarnego. Problemem jest jednak północna Brytania, gdzie rządzą dzicy Piktowie, którzy nie mają zamiaru poddawać się Rzymowi. Po ataku na przygraniczny fort z życiem uchodzi Quintus Dias (Michael Fassbender), który przyłącza się do generała Virilusa (Dominic West) i legendarnego IX Legionu z zamiarem wybicia Piktów i ich dowódcy Gorlacona (Ulrich Thomsen).


Kraina lodu 2

6,3
6,6
Spokojna i szczęśliwa już Elsa zaczyna słyszeć tajemniczy głos z Zaklętej Puszczy, który zagraża bezpieczeństwu królestwa. By zrozumieć jego znaczenie oraz uratować Arendale decyduje się na niebezpieczną wyprawę.

Tygrysica

0,0
12-letnia Zaffan zaczyna dostrzegać niepokojące zmiany zachodzące w jej ciele. Gdy prawdy o nich nie da się już dłużej ukrywać, zostaje napiętnowana przez swoją społeczność. Transformacja jednak nie spowalnia, wkrótce Zaffan pojawi się w zupełnie innej postaci...

Baraka

7,6
Baraka to rodzaj niewerbalnej filmowej refleksji, próba pokazania naszej planety odkrywająca naturalne piękno różnych miejsc świata, ukazująca stan ludzkiej duchowości. Baraka pokazuje cud narodzin, życia i śmierci, a także skłonność ludzi do samodestrukcji.
Rok 1000, Skandynawia. Mroźne, osnute mgłą zbocza gór, hardzi i brodaci wikingowie, ani jednej kobiety na horyzoncie. Egzystencja, na którą składają się dźwięki pękających czaszek i rzężenie rozrywanych gardeł. Dwa ścierające się systemy wierzeń – politeistyczny nordycki panteon pod przywództwem boga wisielców Odyna i monoteistyczny ukrzyżowanego Boga chrześcijan. Jeden surowy i samowyniszczający, drugi zachłanny, ekspansywny i fanatycznie bezwzględny. Oba skazane na zagładę z ręki ich wspólnego syna – jednookiego, niemego wojownika (Mads Mikkelsen). Valhalla Rising jest obrazem suto czerpiącym z mitologii nordyckiej oraz chrześcijańskiego uniwersum. Tytułowe powstanie może odnosić się zarówno do ostatecznego zapełnienia Valhalli ostatnimi mężnymi wikingami, ginącymi w walce, jak i do Ragnaroku – zmierzchu Bogów, poprzedzonego krwawą rzezią.
Oto historia o kanibalizmie. Film skupia się na życiu Alexander'a Pearce'a kilkakrotnie więzionego w australijskich zakładach karnych. W roku 1822 Pearce i siedmiu innych skazańców ucieka z więzienia w Macquarie Harbour (dzisiejsza Tasmania). Zapuszczają się w australijską dzicz, a każdy kto się tam wybiera musi porzucić wszelką nadzieję na przetrwanie...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…