Filmy relacja mężczyzna-kobieta, bohater

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, bohater. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Free Guy

6,7
7,9
Monotonne życie urzędnika Guya zmienia się, kiedy odkrywa on, że jest bohaterem gry komputerowej.

Admirał

6,7
Opowieść o życiu i miłość rosyjskiego admirała Aleksandra Kolczaka, który walczył za Rosję, w którą wierzył i za kobietę Annę Timiriewą, którą kochał. Wydarzenia rozgrywają się w latach 1916—1920, na tle klęski Rosyjskiego imperium podczas wojny domowej. Annę spotkał przypadkowo, była małżonką przyjaciela. Dla miłości do niej gotów jest poświęcić karierę wojskową i szczęśliwą rodzinę: żonę i syna...
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.


Belle jest inteligentną i piękną młodą kobietą, która ucieka w świat książek, aby wyrwać się z szarego prowincjonalnego życia. Gdy jej ojciec gubi się w drodze do domu i trafia do zamku straszliwej Bestii, dziewczyna zgadza się zająć jego miejsce. Z pomocą zaczarowanych mieszkańców zamku - wśród których są: imbryk, świecznik i zegar kominkowy - odkrywa, że Bestia skrywa ludzkie serce, jest bowiem księciem, na którego rzucono zły urok...
Gary Cooper został laureatem Oscara za rolę w klasycznej opowieści o stróżu prawa, który samotnie broni tchórzliwych mieszkańców miasteczka przed bandą szukających zemsty kryminalistów. W największym rewolwerowym pojedynku w dziejach kina Gary Cooper walczy nie tylko o miasto, ale i o świeżo poślubioną żonę, graną przez Grace Kelly. W filmie występuje również jeden z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorów Hollywood: Lloyd Bridges. „W samo południe” zapisuje się też w pamięci dzięki pierwszej głównej roli Grace Kelly – pięknej aktorki, która wkrótce przeszła do legendy kina. Film zdobył w sumie cztery Oscary, w tym za montaż, muzykę i piosenkę.
Historia legendarnego bramkarza, który ma zaprowadzić porządek w barze, który jest opanowany przez groźnego gangstera i jego pomocników.
Czkawka ma ciężkie życie. Raz życie Wikinga nie jest łatwe, dwa pomimo starań nie jest w stanie sprostać wymaganiom ojca a na domiar złego posiada dar do wywoływania katastrof. Każda jego próba aby poprawić swoją opinię w oczach mieszkańców kończy się fiaskiem. Pewnego razu jednak udaje mu się złapać smoka i to nie byle jakiego, bo nocną furię...
Serial opowiada o perypetiach ratowników wodnych, którzy codziennie patrolują plażę Los Angeles, by nic złego nie stało się ludziom. Spotykają ich różne przygody i trudność z którymi muszą sobie poradzić. Nieodłącznym atrybutem produkcji są skąpo odziane ratowniczki, z Pamelą Anderson na czele.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…