Filmy nazizm, nastolatek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nazizm, nastolatek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film powstał na podstawie powieści M. D. Sade "120 dni Sodomy". Jego akcja toczy się w czasie II Wojny Światowej we Włoszech. W republice Salo trwają poszukiwania młodych, atrakcyjnych ludzi, którzy zostaną wykorzystani do orgii kierowanej przez nazistów.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…

Oh, Boy!

7,1
Niko jest wyrzuconym z uniwersytetu dwudziestokilkulatkiem. Żyje chwilą, bezsennie włóczy się ulicami Berlina i zachwyca ludźmi, których spotyka na swojej drodze. Z dyskretną ciekawością obserwuje i analizuje ich sposoby radzenia sobie z codziennością. Nie zauważa jednak, jak szybko sam staje się outsiderem. Wszystko zmienia się dopiero, gdy Niko niespodziewanie zostaje zmuszony do konfrontacji z konsekwencjami swojej bierności. Jego dziewczyna decyduje się zakończyć ich związek, ojciec odcina mu pieniądze na życie, a psycholog określa go mianem mężczyzny "niezrównoważonego emocjonalnie". To tylko lekarska diagnoza czy wielka metafora? W międzyczasie w życiu Niko pojawia się też osobliwej urody blondynka, która przypomina mu, ile cierpienia wyrządził jej w przeszłości oraz nowy sąsiad - szukający w nim partnera do wódki, zakąski i zwierzeń. Niko tymczasem niczego nie pragnie tak bardzo, jak kubka dobrej kawy…


Jest rok 1943. Holandia już od trzech lat jest pod okupacją, lecz dla Tuura i Lamberta II wojna światowa jest czymś odległym. W końcu jednak dociera i do ich miasta. Podczas gdy rodzina Tuura angażuje się w ruch oporu, tata Lamberta współpracuje z nazistami i namawia syna, by wstąpił do Hitlerjugend. Chłopcy pozostają jednak przyjaciółmi. Ale gdy do klasy chłopców dołącza Maartje, wszystko się zmienia. Zazdrość dzieli przyjaciół, a współpraca rodziny z nazistami odsuwa Lamberta od kolegów. Osamotniony chłopiec zdradza niewinny z pozoru sekret. Wszystko zmierza do nieuchronnej katastrofy.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Trzynastoletni Johnny Maxwell wraz z przyjaciółmi przenosi się w czasie do roku 1941, gdzie przypadkowo zmienia historię swojej rodziny.
Akcja filmu rozgrywa się na początku II wojny światowej na jednej z greckich wysp. Dowódca włoskich okupantów, Kapitan Corelli zakochuje się w pięknej Greczynce Pelagii. Problem w tym, że Pelagia ma narzeczonego, który jest na dodatek komunistą i partyzantem. [opis dystrybutora]
Opowieść o jedenastoletnim chłopcu, który po likwidacji warszawskiego getta zostaje zupełnie sam. Zafascynowany książką "Robinson Crusoe" tworzy swój własny świat. "Wyspę" na strychu jednego z opuszczonych domów, gdzie chce przeczekać bezpiecznie do powrotu ojca.
Niemcy. Rok 1945. Kiedy życie w Monachium, ze względu na wojnę, robi się coraz bardziej niebezpiecznie, Felix wraz ze swoją Mamą wyjeżdżają na wieś. Choć wokół kwitną łąki, a powietrze pachnie wiosną, tu również widać samoloty i słychać ryk syren. W nowej rzeczywistości Felix musi nie tylko przyzwyczaić się do obcego domu, ale również przekonać do siebie rówieśników. Kiedy chłopiec zaprzyjaźnia się z Karrim, synem lokalnego dowódcy, zaczyna coraz bardziej podzielać jego poglądy i niezachwianą wiarę w zwycięstwo Niemiec. Wkrótce jednak będzie musiał zmierzyć się z niespodziewanymi wydarzeniami i odpowiedzieć na trudne pytania. Dlaczego uznajemy kogoś za wroga? I co w rzeczywistości oznacza bohaterstwo?
Zev (Christopher Plummer) przeszedł już wiele w życiu. Teraz mieszka w domu opieki i cierpi na demencję. Odkrywa, że hitlerowski strażnik, który zamordował 70 lat temu jego rodzinę, mieszka w Ameryce pod przybraną tożsamością. Razem ze współlokatorem Maxem (Martin Landau) przygotowują plan działania. Mężczyźni decydują się wyśledzić byłego nazistę i zabić. Zev podejmuje się tego zadania. Jednak postępująca choroba powoduje to, że ma problemy z zapamiętywaniem nie tylko tego co było w przeszłości, ale i zapamiętania nowych rzeczy. Wyposażony w list od Maxa - drobiazgowe instrukcje - przemierza Amerykę, aby dokonać zemsty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…