Filmy relacja matka-syn, satyra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-syn, satyra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trawka

7,7
Mąż Nancy Botwin umiera na zawał. W związku z tym, że był on jedyną osobą utrzymującą dom, a Nancy pozostała do utrzymania jeszcze dwójka dzieci, kobieta decyduje się na niecodzinny interes - zostaje dilerem narkotykowym. Niestety jak się okazuje nie jest to prosta sprawa. Nancy ma sąsiadkę - Celię Hodes, której również nie opuszczają problemy. Kobieta nie ma kontroli na swoimi córkami, zdradza ją również mąż, a to dopiero początek problemów.
Oto on, Napoleon Dynamite, nowy rodzaj bohatera. Bryluje wśród szkolnej braci dumnie obnosząc pseudo-afro i obciachowe śniegołazy do przyciasnego garnituru. Nieprzeciętnie - w swoim mniemaniu - uzdolniony, wciąż szkicuje fantastyczne bestie, chyba że przeszkadza mu naprawdę wredny wuj Rico i brat Kip, którego spacyfikować może tylko lewy sierpowy...
Trzy przyjaciółki wybierają się na babski biwak w dziczy i zostają napadnięte przez dwóch szaleńców. Ike i Addley zaciągają je do domu gdzie pod czujnym okiem równie sadystycznej matki mają zamiar je gwałcić i torturować. Trinie i Abbey udaje się uciec a jedyne czego pragną to zemścić się na szaleńcach.


Jojo Rabbit

7,1
7,5
Satyra tocząca się w czasach II wojny światowej. Śledzimy losy niemieckiego chłopca, którego świat zostaje wywrócony do góry nogami, gdy odkrywa, że ​​jego samotna matka ukrywa na strychu młodą żydowską dziewczynę. Wspomagany jedynie przez swojego idiotycznego, wyimaginowanego przyjaciela, Adolfa Hitlera, Jojo musi stawić czoła ślepemu nacjonalizmowi.
Istnienie całego rodzaju ludzkiego zostaje zagrożone, gdy Ziemia zostaje zaatakowana przez przedstawicieli obcej cywilizacji - monstrualne, inteligentne i... zabójcze owady. Bohaterami filmu jest grupa młodych ludzi, którzy wstępują do elitarnej jednostki wojskowej. Morderczy trening ma ich przygotować do ostatecznej rozgrywki z najeźdźcami.

Edtv

6,4
Sztandarowym produktem firmy NorthWest Broadcasting Company jest telewizyjny kanał programowy True TV. Nagle los tego specjalizującego się w relacjach dokumentalnych kanału zawisł na włosku, ponieważ od jakiegoś czasu dramatycznie spadła jego oglądalność. Dyrektor programowy Cynthia Topping (Ellen DeGeneres), próbując w akcie desperacji poprawić notowania upadającego kanału i utrzymać swoją pozycję wpada na nowatorski i odważny pomysł relacjonowania przez 24 godziny na dobę życia całkiem przeciętnego człowieka. Bohaterem przedstawienia zostaje wyłuskany z tłumu w klubie bilardowym trzydziestoletni Ed Pakurny (Matthew McConaughey), pracownik wypożyczalni kaset wideo. Jak zakładała autorka programu, amerykańscy widzowie śledzą życie człowieka na żywo i z zainteresowaniem mu kibicują. W ciągu krótkiego czasu program staje się przebojem, a jego bohater zyskuje ogromną popularność. Jednak ta popularność powoli zagraża całej jego rodzinie oraz wzajemnym relacjom. Ed zraża do siebie swojego starszego brata Ray'a (Woody Harrelson), pechowego biznesmena w chwili, gdy zakochuje się w jego narzeczonej Shari (Jenna Elfman). Wkrótce pojawia się od dawna nie widziany ojciec Eda - Hank (Dennis Hopper), który wprawdzie na krótko, ale wprowadza spore zamieszanie w życiu rodzinnym Eda. Powoli sytuacja przestaje być komfortowa dla samego Eda, który decyduje się na zakończenie kariery.
Oparty na powieści Kristin Hunter "Właściciel" jest jednym z najbardziej odważnych filmów swoich czasów. To zjadliwy, pełen współczucia i humoru komentarz dotyczący kwestii rasy i klasy w USA. Beau Bridges gra nieszczęśliwego bogacza Elgara Endersa, który w dobrej wierze kupuje kamienicę w zamieszkanej przez Afroamerykanów dzielnicy Park Slope na Brooklynie, doprowadzając tym samym do konfliktów wśród lokatorów i na łonie swojej snobistycznej rodziny.

G.B.F.

5,8
Niefortunnym zbiegiem okoliczności Tanner Daniels (Michael J. Willett) zostaje wzięty za pierwszego ucznia, który stał się zdeklarowanym gejem w szkole, choć w rzeczywistości jest on orientacji heteroseksualnej. Z początku ten niezdrowy szum wokół jego osoby przeszkadza mu. Jednak ogromne zainteresowanie, jakie zaczęły mu okazywać szkolne wampy, pragnące mieć przyjaciela geja, powoduje, że Tanner nie wyprowadza nikogo z błędu.
Jest to satyra na współczesne czasy o problemach pewnej wampirzycy w znalezieniu dziewicy, której krew jest jej potrzebna do przeżycia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…