Filmy polityka, dziennikarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityka, dziennikarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oppenheimer

7,3
8,3
Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego wkładu w stworzeniu bomby atomowej.
Ucho Prezesa to miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć.
Program to amerykańskie show telewizyjne składające się z kilku skeczy w wykonaniu stale współpracującej grupy komików, jednego gościa - znanej osoby ze świata showbiznesu oraz zaproszona grupa muzyczna.


Cztery dziennikarki odkrywają przyjaźń, miłość i skandal, śledząc nieprzewidywalną kampanię prezydencką.
Były detektyw wydziału zabójstw, Horatio Caine, kieruje grupą śledczych. Wspólnie rozwiązują zagadki kryminalne w dusznym i wilgotnym klimacie Florydy. Pracują w ekskluzywnych hotelach lub na bezdrożach Miami. Zespół tworzą profesjonaliści najwyższej klasy. Piękna, inteligentna, dwujęzyczna Calleigh Dusquene o południowym pochodzeniu jest specjalistką od balistyki. Tim Speedle, zadziorny, lecz pełen uroku detektyw to ekspert od pracy w terenie. Dla Erica Delko morze oblewające brzegi Miami nie ma tajemnic. Ostatnim członkiem załogi jest Alexx Woods, doświadczony i wytrawny koroner. Grupa tropi kolejne zbrodnie, zbiera i analizuje dowody, wskazuje winnych i żąda sprawiedliwości w imieniu ofiar przestępstwa.
Sfabularyzowana historia powstania i krwawej działalności radykalnej lewicowej grupy terrorystycznej działającej w Niemczech od lat 70-tych ubiegłego wieku. Śledzimy losy przywódców grupy: Ulriki Meinhof i Andreasa Baadera, począwszy od berlińskich protestów studenckich w 1967 roku, które dały początek powstania w 1970 roku Frakcji Czerwonej Armii, zwanej RAF. Ta organizacja terrorystyczna w czasie swojej ponad 20-letniej historii zabiła kilkadziesiąt osób.
Rok 1993, Bośnia i Hercegowina podczas wojny wywołanej rozpadem Jugosławii. Oddział żołnierzy bośniackich udający się na pozycje traci orientację z powodu mgły, wychodząc prosto pod lufy serbskich karabinów i czołgów. Z oddziału ocalało dwóch ludzi: Čika i Cera, choć ten drugi początkowo uważany jest przez swojego towarzysza za martwego. Ranny Čika znajduje schronienie w opuszczonym okopie znajdującym się pomiędzy wrogimi pozycjami, do którego wkrótce zostaje wysłany serbski oddział zwiadowczy. Serbowie umieszczają ciało Cery na minie pułapce, sądząc, że mają do czynienia z martwym. Čika zabija jednego ze zwiadowców i rani drugiego, żółtodzioba o imieniu Nino, po czym okazuje się, że Cera żyje. Tymczasem na pozycjach obu zwaśnionych stron zapada decyzja o wezwaniu sił pokojowych UNPROFOR.
W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 15 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?
Komisarz Olgierd Halski (Marek Kondrat) musi zmierzyć się z rozwijającą narkotykowy biznes Nadieżdą Tumską (Maria Pakulnis) i jej psychopatycznym kochankiem, Jurijem (Paweł Wilczak).
Film będzie próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie dlaczego zginął Daniel Pearl, szef azjatyckiego biura amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal". W styczniu 2001 roku Pearl został wciągnięty w zasadzkę i porwany, a później z zimną krwią zamordowany przez bandę sfanatyzowanych terrorystów islamskich w Pakistanie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…