Filmy relacja matka-syn, relacja brat-siostra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-syn, relacja brat-siostra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia zaczyna się niewinnie. Potentat na rynku wydawniczym przekazuje synowi Danielowi (Eric Mabius) zarządzanie nad pismem „Mode”, które jest biblią przemysłu mody. Postanawia zatrudnić Betty (America Ferrera) jako nową asystentkę swojego syna, gdyż jego zdaniem jest ona jedyną kobietą, z którą Daniel nie poszedłby do łóżka. Oboje – Daniel i Betty – są w jakimś sensie outsiderami i tworzą nietypowy duet, pomagając sobie w trudnym i nieprzewidywalnym biznesie, jakim jest świat mody w Nowym Jorku.

Hamlet

7,5
Kennethowni Branagh udało się przenieść na ekran całego „Hamleta” i umieścić akcję w XIX wieku. Każde słowo z dramatu jest wypowiedziane w filmie. Hamlet, książę duński dowiaduje się, że jego wuj Klaudiusz, poślubił jego matkę, Gertrudę, wdowę po królu Hamlecie. Równocześnie z powrotem księcia, zamek zaczyna nawiedzać duch jego ojca. W trakcie spotkania ze zjawą Hamlet dowiaduje się straszliwej tajemnicy…

Symetria

7,9
Łukasz zostaje niesłusznie aresztowany pod zarzutem napadu na starszą kobietę. Niewinny, trafia do aresztu śledczego. Całe dotychczasowe życie bohatera zmienia się w momencie znalezienia się na "sztywnej" celi. Łukasz musi odnaleźć się w świecie twardych zasad obowiązujących wśród "gitów". Jako "świeżak", Łukasz nie ma w więzieniu łatwego życia. Wraz z upływem czasu traci nadzieję na szybkie wyjście na wolność, ale też w końcu adaptuje się do zasad życia w grypsującej celi. Zamknięci w celi więźniowie są tak różni, jak historie ich życia i zbrodnie, które popełnili. Ta "szóstka", zamknięta na powierzchni 16 metrów kwadratowych, jest na siebie skazana 24 godziny na dobę. Wśród więźniów narastają napięcia i konflikty, wynikające ze sprzecznych interesów i różnic charakterów. Pewnego dnia do celi zostaje przydzielony nowy więzień. Jest to mężczyzna oskarżony o pedofilię. Z uwagi na charakter przestępstwa, pedofil jest prześladowany przez wszystkich. Łukasz także nie może pozostać obojętny. Jego system wartości zostaje wystawiony na ciężka próbę. Potem już nic nie będzie takie samo...


Trzej młodzi, ambitni ludzie z prowincji przybywają do Warszawy, żeby zrobić karierę. Trafiają do agencji ochrony, dużo czasu spędzają na siłowni. W pogoni za szybkim pieniądzem oraz w dążeniu do pokazania, że są kimś ważnym, wpadają w złe towarzystwo. Dokonują napadu na bank, który przypadkowo kończy się tragicznie...
Margaret Hale mieszka wraz z rodzicami w rolniczej wsi na południu Anglii. Jednak kiedy jej ojciec rezygnuje ze stanowiska pastora, przeprowadzają się do miasta. Wszyscy są zaskoczeni tym, co zastają w Milton, gdyż rewolucja przemysłowa zostawiła już swój ślad. Dla mieszkańców prowincji jest to szok, a Margaret od razu czuje ogromną niechęć do nie tylko do samego miasta, ale też do jego mieszkańców. Nic więc dziwnego, że nie darzy sympatią właściciela zakładu bawełnianego Johna Thorntona, którego poznaje wkrótce po przybyciu do Milton.
Młodość to dziwny okres. Może wydarzyć się wszystko albo nic. Jesteśmy świadkami precyzyjnie przemyślanej i zagranej roli przez jedną z bohaterek. Bawi się ona nowo poznaną koleżanką nieświadomą tego, że jest pionkiem w grze. Sytuacja robi się jeszcze gorętsza, gdy w "sieć" wpada także starszy brat jednej z dziewczyn. Okazuje się jednak, że nigdy nie można do końca wszystkiego zaplanować. Jak zakończy się gra?
Co łączy Agnieszkę Holland i zespół No Doubt? Odpowiedź na to pytanie przynosi telewizyjny film Historia Gwen Araujo, na którego ścieżce dźwiękowej pojawia się jeden z największych hitów kalifornijskiej grupy – Hey Baby. Obecność piosenki No Doubt nie jest dziełem przypadku – wokalistka zespołu Gwen Stefani należy do największych idolek głównego bohatera, nastoletniego Eddiego Araujo. Pewnego dnia chłopak, który od dawna zdaje sobie sprawę z tego, że urodził się w niewłaściwym ciele, prosi najbliższych, by zwracali się do niego właśnie imieniem Gwen. Choć konserwatywni latynoscy krewni wydają się zszokowani, z biegiem czasu przełamują swoje opory. Tego samego nie da się powiedzieć o rówieśnikach Gwen, których nienawiść i agresja doprowadzają w końcu do tragedii. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami Historia Gwen… okazała się sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym (w premierowy wieczór w Stanach Zjednoczonych obejrzało ją ponad pięć milionów widzów). Mimo że od powstania filmu minęło już 15 lat, nasilenie się nastrojów homo- i transfobicznych w Polsce dowodzi, że jego tematyka wciąż pozostaje boleśnie aktualna.
Rodzina Duval prowadzi stateczne, ustabilizowane życie na francuskiej prowincji. Ojciec jest weterynarzem, matka zajmuje się wychowywaniem dzieci - kilkuletniego Oliviera i nieco starszej Nadine. Pewnego dnia Olivier ma wyręczyć siostrę i zawieźć rowerem obiad mieszkającej niedaleko chorej babci. Wychodzi z domu i... ginie po nim wszelki ślad.
Wojna skończyła się dwa lata temu, mimo to Henryk wciąż wspomina lata okupacji. Dzięki tragicznym przeżyciom, których zaznał wiele podczas wojny, zwłaszcza podczas pobytu w oddziale partyzanckim, nauczył się, mimo młodego wieku w przyspieszonym tempie dorosłego życia. Wojna się skończyła a żyć trzeba dalej...
Wracając z podróży do Turcji, syn spędza kilka dni w Paryżu z matką, nieco ekscentryczną krytyczką literacką, żyjącą w ukryciu wśród swoich książek i nerwic. Szybko znajduje się zablokowany w matczynej kryjówce i stara się uciec przed uduszeniem, fizycznym i moralnym. Wizyta jego siostry, młodej matki, jeśli wnosi trochę powietrza, ujawnia samobójstwo młodszego brata, z którego nikt w rodzinie nie wyszedł bez szwanku i którym każdy stara się zarządzać strategiami osobistego przetrwania.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…